Historie | Bílá vločka s.r.o.
Bílá vločka - vyšší odborná škola zdravotnická  -  přeskočit na navigaciHistorie

Historie školy a její vývoj v rámci systematických změn ve školství ČR. Akreditaci získala paní Hedvika Bartušková jako fyzická osoba od Ministerstva zdravotnictví v roce l991 pro výuku tehdy dvouletého pomaturitního studiaVšeobecná sestra. Rok poté byl ve škole otevřen další studijní obor Zdravotnický záchranář, který byl ve spolupráci s vedoucími pracovníky Zdravotnické záchranné služby v Č. Budějovicích na škole vytvořen.

O škole Bílá vločka

V letech 1993 - 97 byl obor ZZ vyučován i na odloučeném pracovišti ve Vrchlabí, kde byl zástupcem vedení školy Mgr. Karel Kraus.Vlivem změněných podmínek pro podnikání ve školství bylo toto pracoviště uzavřeno a studenti pokračovali ve výuce v C. Budějovicích. V roce 1994 byl škole schválen obor Fyzioterapeut, který započal éru tříletých studijních programů. V roce 1995 se název oboru mění na Diplomovaný fyzioterapeut. Během let 1995 - 97 se transformovaly všechny obory na tříleté.

V rámci restrukturalizace studijních oborů se obor Diplomovaný fyzioterapeut již nevyučuje. V roce 1998 absolvovali v naší škole poslední fyzioterapeuti. V červnu 1999 končí poslední ročník dvouletého typu studia (VS) a s ním i „Střední“ zdravotnická škola v programu Bílé vločky.

Od září 1999 zůstáváme v síti škol jako Vyšší zdravotnická škola a navíc se mění obchodní název školy, neboť vlastnictví přechází z fyzické osoby na spol s r.o. spolu s nabytím budovy do soukromého vlastnictví firmy. V současné době je firma zapsána v rejstříku škol MŠMT ČR jako Vyšší odborná škola zdravotnická Bílá vločka s.r.o.


Vyšší odborná škola zdravotnická

Bílá vločka 

Vzdělání | Možnosti | Uplatnění

 
Soukromá vyšší odborná zdravotnická škola Bílá vločka s.r.o.
Navigace 
   

Vyšší odborná škola zdravotnická Bílá vločka s.r.o., Zachariášova 3, 370 04 České Budějovice
Tel., fax. 387438733, e-mail: skola@bilavlocka.cz

Copyright © 2018 Bílá vločka s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Vytvořila internetová agentura WEBOVARESENI.CZ